महिला कण्डम भनेको के हो ? यो कसरी प्रयोग गर्ने ?यसका फाइदाहरु?

असुरक्षित यौन अर्थात अनावश्यक समस्या हो । सुरक्षा बिना सेक्स गर्नाले धेरै गम्भीर रोगहरू मात्र नभई अनावश्यक गर्भावस्थामा पनि पुर्‍याउन सक्छ । यस्तो अवस्थामा पुरुषले मात्र नभई महिलाले पनि सुरक्षित यौन सम्बन्धमा ध्यान केन्द्रित गर्नुपर्दछ**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला**** ।

सुरक्षित यौन सम्बन्धको उत्तम तरिका भनेको कन्डम प्रयोग गर्नु हो। व्यक्तिहरू प्रायः सोच्दछन् कि कन्डम केवल पुरुषहरूको लागि मात्र उपलब्ध छन्, तर हामी तपाईंलाई बताउन चाहन्छौं कि कन्डम केवल पुरुषहरूको लागि मात्र होईन महिलाका लागि पनि उपलब्ध छन्। यद्यपि महिला कन्डमको कसरी प्रयोग गर्ने भन्नेबारे धेरै अलमल्लमा छन्**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

महिला कन्डम लगाउने तरिका : जसरी पुरुषलाई कन्डमको प्रयोग गर्नु आवश्यक छ, महिलाले पनि कन्डमको बारेमा सचेत हुनु आवश्यक छ। महिला कन्डमको प्रत्येक छेउमा नरम रिङ्ग हुन्छन् जसले कन्डमलाई आफ्नो स्थानमा रहन मद्दत गर्दछ। महिला कन्डमको सानो र ठूलो औंठी हुन्छ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

कन्डम राख्नका लागि योनी भित्र सानो औंठी घुसाउनुहोस् र ठूलो औंठीले योनीको खोल्ने भाग छोप्नुहोस्। यौनसम्बन्ध पछि यसलाई हटाउन, ठूलो औंठी समात्नुहोस् र योनीबाट कन्डमलाई बाहिर निकाल्नुहोस्।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

महिला कन्डमका प्रकारहरू – विश्वभरि, जहाँ पनि एक मात्र प्रकारको पुरुष कन्डम उपलब्ध छ । तर, महिला कन्डमका धेरै प्रकार छन्। कामदेव कन्डमहरू सामान्यतया भारतमा उपलब्ध हुन्छन्, जबकी योनि-आकारको कन्डमहरू पनि धेरै ठाउँमा उपलब्ध छन्, जसलाई अण्डाकार कन्डम भनिन्छ। यसको आकारको कारण, यो प्रयोग गर्न सजिलो छ र तपाईंको पार्टनरको लागि रमाईलो महसुस प्रदान गर्ने छ ।

प्राकृतिक हार्मोनमा प्रभाव – कन्डमको प्रयोगले प्राकृतिक हार्मोनलाई असर गर्छ कि भनेर धेरै महिलाहरू चिन्तित पनि हुने गर्छन् ।

तर, महिला कन्डमले प्राकृतिक हार्मोनमा कुनै प्रभाव पार्दैन । न कुनै नोक्सान नै पुर्‍याउँछ । कन्डमलाई गर्भ निरोधक औषधिभन्दा सुरक्षित मानिन्छ।

दुबै पार्टनरले एकै समयमा कन्डम न लगाउनुहोस् – संभोगको बेला, तपाइँ र तपाइँको पार्टनरमध्ये एकले मात्रै कन्डम लगाएको छ भन्ने निश्चित गर्नुहोस्। वास्तवमा, यदि दुबै साझेदारहरूले यौन सम्बन्धको समयमा कन्डम लगाएमा, त्यहाँ घर्षणको कारण फुट्ने खतरा हुन्छ। तसर्थ, दुवै जनाले एकै समयमा कन्डम लगाउनु हुँदैन ।

महिला कन्डमको फाइदा – – जसरी पुरुष कन्डमले अनावश्यक गर्भधारण रोक्दछ, महिला कन्डमले पनि तपाइँलाई नचाहिने गर्भावस्थाबाट बचाउँछ।**** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला****

– तपाईंले अनावश्यक समस्या र एचआईभी जस्ता गम्भीर रोगहरू रोक्न कन्डमको प्रयोग गर्न सक्नुहुनेछ।

– केही अध्ययनहरूले पत्ता लगाएका छन् कि पुरुष कन्डमले तपाईलाई एचआइभीबाट ८० प्रतिशत ८५ प्रतिशतसम्म सुरक्षित राख्छ । त्यसैमा महिला कन्डमले भने ९० देखि ९५ प्रतिशतसम्म सुरक्षित राख्न सक्छ । यद्यपि, यो निश्चित गर्नुहोस् कि तपाईं र तपाईंको साथीमध्ये एकले मात्र कन्डम लगाएका छन्।

– यसले योनीको भित्री भागलाई यसरी ढाक्छ कि शुक्राणुलाई योनीबाट बाहिर राख्छ। महिला कन्डमले शुक्राणुलाई योनीमा प्रवेश गर्नबाट रोक्दछ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *